Nasz uczeń dostaje stypendium Departamentu Stanu USA.
Mikołaj Knopek, uczeń klasy I B, został finalistą programu FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program.

Program ten jest całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Każdy stypendysta będzie mieszkał z rodziną goszczącą w USA i będzie uczył się w amerykańskiej szkole średniej.

Program FLEX oferuje uczniom i uczennicom możliwość poznania kultury i mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy programu są również "ambasadorami swoich krajów", którzy mają możliwość dzielenia się swoja kulturą i dziedzictwem narodowym. Uczniowie rozwijają swoją wrażliwość na inne kultury, mają możliwość rozwoju osobistego w wielu obszarach oraz nabycia poczucia pewności siebie przez co stają się lepiej przygotowani do wkroczenia w dorosłość oraz do adaptacji w szybko zmieniającym się świecie.