Wielki sukces naszego ucznia.

Zakończyła się 75 Olimpiada Matematyczna, najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs matematyczny dla uczniów.

Konrad Hałaszko, uczeń klasy 3A, uzyskał tytuł finalisty, dzięki czemu będzie zwolniony z egzaminu maturalnego z poziomu podstawowego i rozszerzonego, co jest równoznaczne z uzyskaniem maksymalnego wyniku. Tytuł finalisty daje także możliwość uzyskania indeksu na wielu kierunkach wyższych uczelni, nie tylko związanych bezpośrednio z matematyką, poza normalną rekrutacją.

Finałowe zawody odbyły się w Końskich, w dniach od 3 do 6 kwietnia 2024. Uczestnicy w dwóch pierwszych dniach, przez pięć godzin rozwiązywali dwie serie zadań konkursowych. W kolejnym dniu mogli uczestniczyć w wycieczce krajoznawczej po województwie świętokrzyskim oraz zobaczyć spektakl Teatru Lustro pt. "Bądź jak Syzyf". 6 kwietnia odbyła się uroczysta gala, na której ogłoszono wyniki. Wśród wielu dostojnych gości pojawiła się także wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer, notabene doktor nauk matematycznych, pracownik Uniwersytetu Łódzkiego. Na zakończenie nastąpiła degustacja jubileuszowego tortu.