W sobotę 22 września obchodziliśmy 70. urodziny naszej szkoły. Jubileuszowi towarzyszyła myśl T. Kotarbińskiego: "Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości".

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu absolwentów oraz zaproszonych gości do kościoła pw. WNMP w Wodzisławiu Śl., gdzie odbyła się msza św. koncelebrowana przez księży absolwentów naszej szkoły.

Część oficjalną wypełniły życzenia dla szacownej jubilatki składane na ręce dyrektor Janiny Rurek oraz przewodniczącej komitetu organizacyjnego, byłej dyrektor I LO, Anny Brachmańskiej-Uherek.

W tym szczególnym dniu nasza szkoła została wyróżniona Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Ponad siedmiuset absolwentów zgłosiło swój udział w uroczystościach jubileuszowych. Byli wśród nich uczniowie pierwszego rocznika, którzy zdawali maturę w 1951 roku, m.in. prof. Józef Musioł i Paweł Grzonka. Jednym z absolwentów rocznika 1955 był Stanisław Oślizło – piłkarz i kapitan reprezentacji. Gościliśmy także aktora Mariana Dziędziela – absolwenta z rocznika 1965. W siedemdziesięcioletniej tradycji szkoły zapisały się całe rodziny, które od pokoleń kształcą się w naszej szkole. Dzień ten wypełniły wspomnienia i spotkania z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy.

Tu obejrzysz galerię zdjęć: FOTO galeria